Senarai akhir calon Anugerah Academy ke-84 (Oscar)

Anugerah Academy ke-84 (Oscar) akan berlangsung pada 26 Februari 2012. Senarai akhir setiap kategori yang dipertandingkan telah pun diumumkan.

Filem arahan pengarah lagenda Martin Scorsese iaitu Hugo mendahului senarai pencalonan dengan 11 kategori termasuk Filem Terbaik, Pengarah Terbaik, Pengarahan Seni dan Sinematografi Terbaik.

Anugerah Academy ke-84 (Oscar)

Berikut adalah senarai calon bagi kategori-kategori utama:

Filem Terbaik

The Artist

The Descendants

Extremely Loud & Incredibly Close

The Help

Hugo

Midnight in Paris

Moneyball

The Tree of Life

War Horse

Pengarah Terbaik

The Artist, Michel Hazanavicius

The Descendants, Alexander Payne

Hugo, Martin Scorsese

Midnight in Paris, Woody Allen

The Tree of Life, Terrence Malick

Pelakon Lelaki Terbaik

Demián Bichir , A Better Life

George Clooney, The Descendants

Jean Dujardin, The Artist

Gary Oldman, Tinker Tailor Soldier Spy

Brad Pitt, Moneyball

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik

Kenneth Branagh, My Week with Marilyn

Jonah Hill, Moneyball

Nick Nolte, Warrior

Christopher Plummer, Beginners

Max von Sydow, Extremely Loud & Incredibly Close

Pelakon Wanita Terbaik

Glenn Close, Albert Nobbs

Viola Davis, The Help

Rooney Mara, The Girl with the Dragon Tattoo

Meryl Streep, The Iron Lady

Michelle Williams, My Week with Marilyn

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik

Bérénice Bejo, The Artist

Jessica Chastain, The Help

Melissa McCarthy, Bridesmaids

Janet McTeer, Albert Nobbs

Octavia Spencer, The Help

Filem Cereka Animasi Terbaik

A Cat in Paris - Alain Gagnol dan Jean-Loup Felicioli

Chico & Rita - Fernando Trueba and Javier Mariscal

Kung Fu Panda 2 - Jennifer Yuh Nelson

Puss in Boots - Chris Miller

Rango - Gore Verbinski

Pengarahan Seni Terbaik

The Artist

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2

Hugo

Midnight in Paris

War Horse

Sinematografi Terbaik

The Artist, Guillaume Schiffman

The Girl with the Dragon Tattoo, Jeff Cronenweth

Hugo, Robert Richardson

The Tree of Life, Emmanuel Lubezki

War Horse, Janusz Kaminski

Rekaan Kostum Terbaik

Anonymous, Lisy Christl

The Artist, Mark Bridges

Hugo, Sandy Powell

Jane Eyre, Michael O’Connor

W.E., Arianne Phillips

Suntingan Terbaik

The Artist, Anne-Sophie Bion and Michel Hazanavicius

The Descendants, Kevin Tent

The Girl with the Dragon Tattoo, Kirk Baxter and Angus Wall

Hugo, Thelma Schoonmaker

Moneyball, Christopher Tellefsen

Filem Bahasa Asing Terbaik

Bullhead, pengarah Michael R. Roskam, Belgium

Monsieur Lazhar, pengarah Philippe Falardeau, Canada

A Separation, pengarah Asghar Farhadi, Iran

Footnote, pengarah Joseph Cedar, Israel

In Darkness, pengarah Agnieszka Holland, Poland

Solekan Terbaik

Albert Nobbs, Martial Corneville, Lynn Johnston dan Matthew W. Mungle

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2, Nick Dudman, Amanda Knight dan Lisa Tomblin

The Iron Lady, Mark Coulier dan J. Roy Helland

Kesan Visual Terbaik

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2, Tim Burke, David Vickery, Greg Butler and John Richardson

Hugo, Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman and Alex Henning

Real Steel, Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor and Swen Gillberg

Rise of the Planet of the Apes, Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White and Daniel Barrett

Transformers: Dark of the Moon, Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler and John Frazier

Muzik (Skor Asal Terbaik)

The Adventures of Tintin, John Williams

The Artist, Ludovic Bource

Hugo, Howard Shore

Tinker Tailor Soldier Spy, Alberto Iglesias

War Horse, John Williams Music

Muzik (Lagu Asal Terbaik)

Man or Muppet, filem The Muppets

Real in Rio, filem Rio

Post Comment

0 ulasan:

Sila komen Senarai akhir calon Anugerah Academy ke-84 (Oscar)

Home


Kurus dengan cepat, sila klik sini.


Belajar gitar, sila klik sini.

 
Senarai akhir calon Anugerah Academy ke-84 (Oscar)

Home | Disclaimer | Contact